مراحل ساخت سوله
مراحل ساخت سوله

مراحل ساخت سوله
سازه سوله چیست؟ سازه های سوله ای سازه های دارای سقف شیبدار یا قوسی شکل هستند که برای مصارف صنعتی، تولیدی و کشاورزی کاربرد دارند این سازه ها از فولاد، پروفیل یا ورق های گالوانیزه ساخته می شود و بر اساس نوع کاربری پوشش متفاوتی دارند. این سازه ها در برابر نیروی برف و باد مقاوم هستند .

ادامه مطلب
نورگیر
نورگیر

نورگیر سقف سوله و مزایای آن
نورگیر سقف سوله، یک پوشش سقفی پنجره مانند می باشد که نور طبیعی بیرون سوله را به داخل آن منتقل می کند و باعث روشنایی داخل سوله می گردد. نورگیر سقف سوله انواع مختلفی دارد که با توجه به سلیقه و نوع کاربرد سوله در سقف آنها نصب می شود. هزینه و قیمت نصب نورگیر سوله به اندازه سوله، نوع و مدل آنها بستگی دارد. نورگیر سقف سوله می تواند با روشن کردن فضای داخل سوله موجب صرفه جویی در مصرف انرژی برق گردد

ادامه مطلب
محاسبات سوله
محاسبات سوله

محاسبات سوله

سوله ی فولادی، سازه ای فولادی متشکل از قاب های خمشی است. تصویر زیر انواع مختلف قاب های شیبدار را نشان می دهد.

ادامه مطلب
اجزای سوله
اجزای سوله

سوله های فولادی به عنوان یک سازه از نوع قاب خمشی درعین تنوع در کاربری، طبقات و ارتفاع، دارای ساختار کلی مشابه و اجزای تقریبا مشابه هستند. این اجزا در سازه های متفاوت در اشکال وابعاد متفاوت ظاهر می شوند. در این مقاله به برخی از این اعضا می پردازیم.

ادامه مطلب
مزایای اتصال پیچی در سازه
مزایای اتصال پیچی در سازه

سازه های فولادی از نظر کاربرد، طراحی و همچنین اتصالات، دارای تنوع بسیار هستند. در این میان، اتصالات یکی از ویژگی های حائز اهمیت در طراحی و اجرای سازه هستند که مسلما هر طراح و تحلیل گر سازه با توجه به الزامات طرح و شرایط اجرای سازه، اقدام به انتخاب یک یا چند نوع از این اتصالات می نماید.

ادامه مطلب
هفت مزیت سوله های صنعتی
هفت مزیت سوله های صنعتی

سوله های صنعتی در واقع یکی از بهترین سرمایه گذاری های املاک و مستغلات موجود است. بازده سرمایه گذاری آنها نسبت به ساختمانهای آجری و ملات بطور قابل توجهی برتر است...

ادامه مطلب
1 2 3 4 5